Receta gatimi / Parfe me kos dhe fruta

Përbërësit: ¾ filxhan mjaltë, 3 filxhanë kos të paskremuar, 1 lugë ccaji esencë vanilje, 2 filxhan me fruta të freskëta (luleshtrydhe, boronisë, pjeshkë, qershi, etj), 2/3 filxhan tërshërë.

Përgatitja: Zbusni mjaltin në mikrovalë që ta keni më të lehtë për ta përzjerë. Në një tas, përzjeni mjaltin e zbutur me kosin dhe esencën e vaniljes.

Përdorni gota parfeje, hidhini përzjerjen e mjaflitit dhe kosit, duke e alternuar me frutat dhe tërshërën dhe në fund hidhini sipër tërshërë.

Futeni në frigorifer për 2 orë, përpara se ta shërbeni.

Facebook Comments
Loading...