Kopertina, Paloma 784

Disa nga titujt ne ketij numri:

Histori personale: Kur nusja e djalit të vë përfund —

Unë që po ju shkruaj jam një grua 63 vjeçe nga jugu i Shqipërisë. Kam qenë kuzhiniere kopshti dhe tani jam pensioniste. Jam nënë e tre fëmijëve, dy vajzave dhe një djali. Do t’ju tregoj historinë time familjare. Vendosa ta bëj këtë pasi jam e trishtuar, çdo ditë e më shumë, por e kam mbajtur çdo gjë brenda vetes se nuk dua të mërzis djalin mbi të gjitha.

Unë jam martuar që 18 vjeçe se ashtu ka qenë koha. Kam jetuar me prindërit e burrit për 16 vite. I kam quajtur gjithmonë mama e baba. Edhe ata më kanë respektuar, nuk them dot të kundërtën. Sot të tre fëmijët i kam të martuar dhe të rregulluar me familjet e tyre. Brenga ime është im bir që nuk e mori një nuse siç e kisha ëndërruar unë. ……

Mister X: Kishte lidhje me dikë, e rraha vajzën dhe i mora celularin. Një këshillë?

Lira Gjika:“Kur i rrituri bëhet urë lidhëse ose shkatërruese për adoleshentin”

A më takon mua prona e babait tim, edhe pse më rriti një burrë tjetër?

Dieta për femrat pas të 40-ave

 Misteri më i madh i universit sipas Stephen Hawking

 Pse aktorja 63-vjeçare refuzoi Hollivudin?

 Teknika japoneze kundër dembelizmit

 Pse u shfrytëzua ligësia e Sulltanit në “Rrahje zemre”

Gokhan Alkan, incident në shesh-xhirim

 “Ti ishe i pari!” – vajzat VIP “hapin” thesin e sekreteve intime…

A përfunduan apo jo me meshkujt që i bënë “sefte”?

 Engin Akyurek flet për herë të parë  

 Tuba apo Beren?

  “Të palarat” e yjeve të “Bixhoz me dashurinë”

 Sekrete nga shesh-xhirimi

 Cristiano Ronaldo – suksesi marramendës i një njeriu të thjeshtë

 Çfarë urren dhe premton Anxhela Martini

 Nivele të ulëta të kolesterolit të mirë rrisin shanset për dementia (sëmundje mendore)

Njerëzit e moshës së mesme që kanë nivel të ulët të kolesterolit të mirë janë më të rrezikuar që të vuajnë nga humbja e kujtesës dhe dementia.

Shkencëtarët kanë vënë re se personat me HDL të ulët, nuk performonin mirë në teste që kanë lidhje me kujtesën…

 

 

Facebook Comments
Loading...