Horoskopi javor, 15 prill deri 21 prill 2019

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashura: Dashët këtë javë janë në kërkim të mirëqenies dhe qetësisë. Nëse keni pasur diskutime në çift, marrëdhënia juaj mund të rrezikohet, por ata që janë vërtet në dashuri nuk do të bien në kurth. Nëse jeni vetëm dhe keni ndjenja për dikë, mos humbisni mundësinë për të zbuluar atë që keni brenda.

Puna: Në punë këtë javë disa situata që ishin bllokuar për një kohë të gjatë mund të lëvizin. Këto ditë nervat tuaja do të vihen në provë, por për fat të mirë, kur bëhet e vështirë ju tërheq personaliteti juaj. Fundjava do t’ju shpërblejë shumë për punën e vështirë dhe do ta kaloni në një shoqëri të mirë.

Demi

Dashuria: Në dashuri do të duhet të filloni të shikoni përreth. Nëse jeni një çift, mos e lini veten të shkoni në dashuri të rastësishme, ju mund të vendosni veten në situata të paqarta nga të cilat do të jetë e vështirë të dilni jashtë. Megjithatë, mos e dëgjoni shumë këshillën e të tjerëve dhe përpiquni gjithmonë të mendoni me kokën tuaj, me të vërtetë me zemrën tuaj!

Puna: Mundohuni të përqendroheni te gjërat serioze dhe të ndërtoni diçka të rëndësishme, java do të jetë e mbushur me mundësi për të përfituar. Një fazë shumë më e mirë po vjen për jetën tuaj të punës sesa muajin e kaluar. Meqenëse jeni shumë kokëfortë nga natyra, përdorni mençurinë për të zgjidhur problemet.

Binjakët

Dashuria: Sfera e dashurisë shkon mjaft mirë dhe këtë javë gjërat do të dalin për të mirë. Mund të lindin disa disponime të vogla sepse për shkak të përkushtimit tuaj të vazhdueshëm për të punuar, nuk do të jeni në gjendje t’i kushtoni veten partneri/est tuaj ashtu si dëshironi. Hëna ende do të jetë shumë pozitive për çiftet dhe ata që janë të vetëm do të jenë në gjendje të provojnë qasje të reja.

Puna: Gjatë javës ju mund të merrni një surprizë të këndshme, një person me ndikim mund t’ju kontaktojë dhe t’ju japë role të papritura. Ata që nuk kanë përvoja të vërteta pozitive prapa tyre, do të kapen dhe do të përpiqen të shfrytëzojnë sa më shumë çdo situatë. Diçka e mirë do të ndodhë.

Gaforrja

Dashuria: Disa prej jush mund të jenë të pavendosur për historinë tuaj të dashurisë këtë javë. Dikush do të vendosë të përfundojë një marrëdhënie, disa të tjerë ende mund të kenë dyshime dhe preferojnë të presin. Tensioni do të jetë i madh dhe ndoshta është koha për të reflektuar dhe për të qëndruar pak vetëm. Udhëtimet e fundjavës favorizohen.

Puna: Më mirë të mos humbisni durimin për shkak të presionit të punës që bëhet më i fortë çdo ditë. Mbajeni, pasi keni luftuar kaq shumë pa kursyer energjinë tuaj, nuk do të kishte kuptim të heqësh dorë tani. Relaksohuni në vend të kësaj në fundjavë dhe përpiquni të hiqni qafe ankthin me një shëtitje të bukur.

Luani

Dashuria: Në këtë javë mund të ketë një miqësi që për disa të lindur nga shenja mund të bëhet diçka më shumë. Çiftet e ngurta nuk do të kenë dyshime dhe do të vazhdojnë të qëndrojnë së bashku, por kushdo që heziton nuk do të mendojë dy herë për prerjen e një historie. Disa beqarë mund të jenë shkaku i shumë çarjeve.

Puna: Nëse jeni i vetëpunësuar, mund të vijnë shpenzime. Java do të karakterizohet nga një keqkuptim me një koleg që do të shqetësojë shumë qetësinë tuaj. Vetëm gjatë fundjavës do të jeni në gjendje të sqaroni situatën dhe të gjeni paqen në vendin e punës.

Virgjëresha

Dashuria: Këtë javë mund të keni për të thënë diçka rreth personit tjetër pranë jush, por jini të kujdesshëm që mos të lodheni. Vendimet e rëndësishme shtyjini në fundjavë, megjithatë ju ndiheni shumë më të fortë se në të kaluarën dhe do të keni guximin të përballeni me situata që kurrë nuk keni menduar që mund të hasni.

Puna: Nuk do të jetë një javë veçanërisht e ndritshme dhe në fillim do të jetë mjaft e mërzitshme dhe mungon stimulimi. Ajo do të shkojë shumë më mirë nga e enjtja e tutje, dhe sidomos drejt fundit, kur do të gjeni diçka të interesit tuaj dhe ju do të jeni në gjendje të përqendroheni më shumë.

Peshorja

Dashuria: Prej fillimit të kësaj jave, përpiquni të jeni të kujdesshëm në dashuri. Nëse ke një marrëdhënie, mund të hidhet në krizë duke u kthyer nga një person i rëndësishëm në të kaluarën tuaj. Zemrat e vetmuara, nga ana tjetër, pas një periudhe të pakënaqur në sferën sentimentale, do të jenë në gjendje të takojnë një person që do t’i mundë zemrat e tyre. Yjet, megjithatë, na këshillojnë që t’i mbajmë këmbët në tokë!

Puna: Nëse keni angazhime të caktuara për të përfunduar, bëjeni menjëherë dhe mos e shtyni atë në momentin e fundit: mund të lindin ngjarje të papritura. Deri të mërkurën janë të gjitha yjet në favorin tuaj për të mbyllur biznesin e rëndësishëm, përkujdesuni për çdo hollësi dhe mos humbisni asgjë.

Akrepi

Dashuria: Në këtë javë Venusi në kundërshtim me shenjën tuaj do të sjellë disa tensione në marrëdhënie. Megjithatë, shumë do të udhëhiqen për të bërë plane afatgjata dhe madje mund të vendosin të martohen. Beqarët do të duhet të përpiqen të jetë shumë aktiv dhe të mos përfshihen nga përtacisë.

Puna: ju e dini plotësisht se çfarë është qëllimi për të arritur në këtë fazë të jetës suaj dhe ju do të duhet të punoni shumë që të mos humbisni mundësitë që do të lindin. Keni më shumë besim në aftësitë tuaja dhe çdo gjë do të jetë mirë.

Shigjetari

Dashuria: Pas kaq shumë re në dashuri, qetësia mund të kthehet, veçanërisht nëse ju dini të kërkoni falje dhe të jeni të përulur dhe pranoni se keni qenë të gabuar në disa raste. Ulja e kokës nga koha në kohë është e mirë për ju, sepse ju jeni shpesh të udhëhequr që të doni të keni të drejtë për gjithçka. E njëjta gjë do të ndodhë edhe për beqarët, ata duhet të jenë më të përulur nëse dëshirojnë të gjejnë një shpirt binjak.

Puna: ka situata të bllokuara që do të mund të lëvizni falë vullnetit tuaj. Një zgjedhje e punës mund të mos jetë shumë e mirëpritur nga partneri juaj, por mos u dekurajoni, gjërat do të evoluojnë dhe çdo gjë do të jetë e favorshme. Ju gjithashtu do të kaloni intervista ose teste që ju do të keni marrë në dorë.

Bricjapi

Dashuria: Ju do të jetoni një javë pozitive me perspektiva të rëndësishme për përmirësim në sferën sentimentale, Venusi është në anën tuaj dhe do t’ju ndihmojë të gjeni përsëri dashurinë. Nëse jeni me partnerin/en tuaj, mund të përfundoni një periudhë krize dhe të kaloni momente të qetësisë. Gëzimet vijnë edhe për ata që janë vetëm.

Puna: Suksese të mëdha do të vijnë në punë në muajt e ardhshëm, do të jetë koha e duhur për të përfunduar biznesin e ri. Marsi do t’ju japë një dozë të mirë energjie që do t’ju lejojë të jetoni intensitetin e kësaj jave me qetësi. Do të ketë një përmirësim në gjendjen tuaj ekonomike dhe në punë.

Ujori

Dashuria: Këtë javë ju do të keni për të mbajtur xhelozinë nën kontroll në mënyrë që të mos fryni asgjë që ju intereson. Ditët e para do të jenë ato më të vështira, në të cilat mund të ndiheni të keqkuptuar, por në fundjavë dialogu do të kthehet dhe shumë gjëra do të përmirësohen. Beqrët do të përjetojnë momente të pasigurisë për dashuri të paarsyeshme.

Puna: E hëna dhe e marta do të jenë ditë veçanërisht të rënda në punë dhe do të duhet të vlerësoni mirë atë që po thoni në mënyrë që të mos ofendoni askënd. Për fat të keq, ju jeni në një fazë ankthi që mund t’ju shkaktojë probleme dhe mund të ketë gjithashtu pasoja në marrëdhëniet tuaja me punëdhënësit. Megjithatë, vazhdoni të mendoni me kokën tuaj dhe mos lejoni të tjerët t’ju bindin.

Peshqit

Dashuria: Dashuri të reja në horizont për Peshqit, ditët e para do të jenë shumë inkurajuese dhe beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime të mira. Çiftet mund të diskutojnë projekte të rëndësishme, por pak do të marrin vendime të forta dhe do të planifikojnë ngjarje të rëndësishme. Fundjavë relaksuese, kushtojini vetes pasionet tuaja për të shkundur disa prej tensioneve që keni në trupin tuaj.

Puna: Nëse jeni ambicioz ky është një moment i rëndësishëm në vendin e punës. Në mes të javës ju mund të merrni kënaqësi të madhe. Nëse jeni duke përjetuar siklet me një person me të cilin punoni, përballeni me problemin dhe mos e shtyni atë.

Burimi: noa.al

Facebook Comments
Loading...