Ndërrohet për herë të tretë aktorja e “Kosem”. Kush do të jetë e treta?

Në vitet 2011 deri 2014 të gjithë kemi shijuar një telenovelë të mrekullueshme si “Sulltani i Madhërishëm”. Me bujë të madhe, pak kohë më...

“Sulltan Ahmeti” po arrin majat

Ekin Koç është aktori simpatik që është bërë i famshëm në rolin e sulltan Ahmetit në telenovelën “Sulltanesha Kosem”. Në një moshë të re,...

Gjatë javës në “Sulltanesha Kosem”/ Osmani bëhet sulltan

Xhenet i ka shkruar një letër Kosemit ku i thotë se nuk e ka tradhtuar, por se po i bën një lojë të fshehtë...

Si duket aktori i sulltan Ahmetit me rroba moderne?

Aktori që sjell në jetë sulltan Ahmetin në telenovelën “Sulltanesha Kosem” është njjë zemërthyes jo vetëm nën petkun e personazhit të tij, por edhe...

Si dukeshin sulltanesha Kosem dhe sulltan Ahmeti në jetën reale?

Telenovela “Sulltanesha Kosem” është ndër më të ndjekurat në vendin tonë.  Thelbi i ngjarjeve është i frymëzuar nga historia. Prandaj mund të themi se...

Gjatë javës në “Sulltanesha Kosem”/ Halime urdhëron vrasjen e pasardhësve

Mustafa bëhet sulltan. Ai bën një skandal para pashallarëve dhe jeniçerëve duke kontrolluar kufomën e Ahmetit për t'u siguruar se ka vdekur. Xhenet këshillon...

Anastasia Tsilimpiou pozon pranë të dashurit

Anastasia Tsilimpiou është bjondia bukuroshe që tërhoqi vëmendje ndërkombëtare me rolin e sulltaneshës Kosem në seritë e para të telenovelës. Anastasia ishte një grua...

Gjatës javës në “Sulltanesha Kosem”/ Sulltan Ahmeti vdes

Axha i jep lajmin Ahmetit se Mustafa është ngjitur në çati dhe ata kanë menduar se do të vetëvritet. Mustafa sillet dhunshëm me Ahmetin...

Në telenovelën “Sulltanesha Kosem” janë mes luksit, por pas skene…

Lajmi në fjalë na ka tronditur sadopak. Telenovela “Sulltanesha Kosem” është jë nga ato telenovela ku pritshmëritë anë të mëdha. Pjesë e stafit janë...

Gjatë javës në “Sulltanesha Kosem”/ Ahmet përgatitet për vdekjen e tij

Zylfikar pranon para Ahmetit se Iskander është një pasardhës. Ushtarët nuk lejojnë Safijen të hyjë në harem. Kosem nuk lejon Hymyshan që të takohet...
WhatsApp chat