UA-127740715-1

7 arsye pse keni gjithmonë uri. Stresi s’ka lidhje këtë herë

Zorrët ju kërcasin gjatë gjithë kohës, ndjeni shpesh nevojën të gërmoni nëpër rafte, vraponi për tek makienta e zyrës dhe nuk i rezistoni tundimit...

Lëng majdanozi çdo mëngjes për të rënë në peshë

Doni një kurë natyrale që t'ju ndihmojë me humbjen e disa kileve? Çdo mëngjes duhet të pini esëll lëngun e një tufe majdanozi të...

Është një ndër kafetë më të shëndetshme në botë! E dini me çfarë bëhet?

Kafe me kërpudha! Kjo gjë mund të tingëllojë e çuditshme, por ja që ekziston një kafe e tillë, e nxjerrë nga kërpudhat. Njihet jo...

Peshorja po tallet me ju? Ja sekreti sesi të dilni fitues nga ky duel

Sfida e vërtetë nuk është të rrini pa ngrënë për disa ditë me rradhë. Me pak vullnet mund të bëni që peshorja të tregojë...

Femra, mos e detyroni partnerin të bëjë seks

Allan Pacey, profesor andrologjie në Universitetin e Shefilldit, ka këshilluar femrat që mos t’i tregojnë meshkujve ditët kur duhet të bëjnë seks në mënyrë...

5 arsye përse duhet ta duash veten nëse ke gjoks të vogël!

Femrat me gjoks të vogël janë paragjykuar shpesh, deri në momentin kur pasarelat e modës u vendosën në kërkim të tyre.  Ndër vite meshkujt...

Çfarë tregojnë hënëzat e bardha të thoit për shëndetin tuaj?

Jo çdo ndryshim që ndodh në trupin tonë përbën një shqetësim. Shpesh njolla, apo skuqje mund të shfaqen në lëkurë dhe më pas të...

Vaktet për një rezistencë më të lartë në shtrat

Të jesh në formë perfekte fizike nuk është e lehtë, por, përveç stërvitjes, ka dhe disa ushqime që na bëjnë të ndihemi mirë me...

Sushi mban larg sëmundjet dhe të zgjat jetën

Japonezët janë populli që jetojnë më gjatë se të tjerët dhe mendohet se arsyeja e kësaj jetëgjatësie është ushqimi që ata konsumojnë në përditshmërinë...

7 ushqime për të luftuar të ftohtin dhe gripin

Çdo ushqim mund të jetë një ilaç më vete kur dimë si dhe pse t’i përdorim. Ushqimet e mëposhtme janë plot me vlera ushqyese dhe i...
WhatsApp chat
UA-127740715-1