UA-127740715-1

Vetëm me një lëvizje dore shpëtoni nga dhimbja e qafës menjëherë (Video)

A e dini se dhimbja në qafën dhe shpatullën tuaj ka gjasa të vijë nga dora juaj? Sipas Jill Miller, Krijuesi i Yoga Tune Up...

Si të përgatisim ujë detoksifikues? Kjo është receta origjinale

  Ky ujë detoksifikues largon toksinat nga trupi juaj dhe ju ndihmon të humbni peshë shumë herë më shpejt se metodat e tjera. Përbërësit 2 litra ujë 1...

Ky është çaji që trajton 50 sëmundje. Ja receta!

  Ky çaj ka përfitime të panumërta për shëndetin dhe është thënë se kuron kancerin. Përbërësit Gjysmë luge xhenxhefil Gjysmë luge çaji kanelle Një lugë çaji me shafran Indie Gjysmë...

Gjethet e rrushit qenkan ‘central’ mineralesh dhe lëndësh ushqyese; mësoni si të përgatisni japrakët...

Gjethet e rrushit, një përbërës kryesor i kuzhinës mesdhetare janë të pasura me minerale dhe vitamina. Ndonëse këto të fundit nuk gatuhen në shumë mënyra,...

Kjo dietë do t’ju ndalojë urinë e tepërt; studimet tregojnë një regjim të ri...

Zakonisht fjala dietë  na bën të mendojmë për të gjitha ushqimet që nuk mund të hajmë për të qënë të shëndetshëm si patatinat, ëmbëlsirat...

As mos e çoni ndërmend të flini me reçipeta, nuk e keni idenë se...

Të mbash reçipeta apo jo, është një zgjedhje që çdo grua e ka në dorë vetë, por a keni menduar ndonjëherë për efektet shëndetësore...

Gjërat që nuk duhet të bëni kur jeni me stomakun bosh

Ushqimi ka një rol të pazëvendësueshëm në shëndetin e gjithsecilit. Stomaku është një ndër organet për të cilin ne duhet të mendojmë para se...

Farmacia në shtëpi: Mbillni rozmarinë në ballkon dhe mësoni të gjitha mënyrat si mund...

Rozmarina është bimë shumëvjeçare me gjethe të holla, të forta e të përthyera paksa në qendër. Në pjesën e sipërme një e gjelbër e...

Keni thinja të parakohshme? Këto janë arsyet përse flokët tuaja po bëhen gri shumë...

Kur mendojmë për thinjat, na vijnë në mendje gjyshet tona. Ato janë një proces natyral me kalimin e kohës. Por ka disa raste që...

«Buzët e mia po shpërthenin, mos e provoni kurrë në shtëpi», 42-vjeçarja pëson alergjinë...

Clare Clark nuk e kishte imagjinuar kurrë që një reklamë në Facebook. Një nga të shumtat që na shfaqen çdo ditë, do t’i shkaktonte...
WhatsApp chat
UA-127740715-1