UA-127740715-1

Konsumoni këto 5 ushqime dhe përmirësoni shëndetin e syve tuaj!

Ju ndoshta keni dëgjuar se nëse doni sy të shëndetshëm, ju duhet të hani karrota. Dhe kjo thënie e vjetër është e vërtetë, pasi...

I adhuroni ëmbëlsirat? Shenjat që tregojnë se po e teproni me sheqerin.

Konsumi i tepërt i sheqerit është i dëmshëm për organizmin dhe nxit shfaqjen e shumë sëmundjeve. Por ne jo gjithmonë e kuptojmë se e...

Vuani nga nervi shiatik? Ja çfarë duhet të bëni për të shpëtuar nga dhimbjet.

Dhimbjet e shkaktuara nga prekja e nervit shiatik janë ndër më të rëndat në praktikën e përditshme mjekësore. Zakonisht, zgjidhja që përdoret është medikamentoze,...

Sallatë me lakër, karota e jogurt

Përbërësit: 150 gr majonezë 150 gr jogurt grek 1 lugë e vogël uthull gjysmë lugë e vogël mustardë 500 gr lakër e bardhë 2 karota 1 dardhë Rrush të thatë ose kopër...

Receta festive: Gjel deti i mbushur – traditë shqiptare

Gjel deti i mbushur në traditën shqiptare ka disa variante. Çdo fundvit, ne kërkojmë të gjejmë një recetë që të jetë e veçantë, e...

Receta festive: Sallatë më dardhë dhe biftek

Sallata me dardhë dhe biftek do ju ndihmojë juve që të vendosni çfarë të gatuani për natën e ndërrimit të viteve. Kombinimi i kastravecave...

Receta festive: Sallatë Kapreze

  Sallata Kapreze italiane në tryezën e Vitit të Ri do ti mahnisë të ftuarit tuaj. Thjeshtësia e përgatitjes e bën këtë ushqim mjaft të...

Sallata më e dashur nga ju për festat e fundvitit: Sallata ruse! Ja çfarë...

Çfarë është sallata ruse? Sallata ruse është një pjatë e ftohtë, tipike e kuzhinës ruse, e njohur në gjithë botën. Një sallatë tipike ruse përmban përmban...

Receta festive / Sallata me fileto gjeli

  Sallata e gjelit është një ide shumë e mirë për tavolinën e festave. Kombinimi i pazakontë i mishit me salcën e frutave do na...

Blerina Bombaj: Gatuani sallata për festa!

Sipas dietologes Blerina Bombaj, pas moshës 40 vjeç njerëzit shtojnë nga 1-2 kg çdo vit dhe gjysma e këtyre kilogramëve shtohen pikërisht për festa....
WhatsApp chat
UA-127740715-1