Ngulni një gjilpërë tek një banane dhe shihni ç’ndodh

Të gjithë e dimë që bananet, përveçse janë shumë të shijshme, janë edhe shumë të shëndetshme. Ngrënia e dy bananeve në ditë na sjell...

Zonjat përmetare ndajnë sekretet e glikove të shijshme; Nga patëllxhani deri tek arra, ja...

Përmeti është i famshëm për glikotë e tij, të llojeve të ndryshme, shpesh nga më të çuditshmet, si p.sh. ai i patëllxhanit apo portokallit....

Mendoi se kishte infeksion urinar, mjekët bëjnë zbulimin e pabesueshëm në trupin e 56...

Një grua 56 vjeçare është drejtuar në urgjencë, pasi përjetoi dhimbje barku dhe dhimbje ndërsa urinonte për tre ditë. Ajo u tha mjekëve se...

Mjekët japin shpjegimin shkencor rrëqethës përse disa fëmijë e urrejnë t’u krehësh apo prekësh...

Stilimi i flokëve për vajzat e vogla mund të rezultojë një procedurë gati fatale. Një vajzë  nga Tenesi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,...

Pas një aborti çfarë duhet të bëjë një grua në mënyrë që të mos...

KËSHILLA PËR SHTATZËNITË E ARDHSHME Ndonëse mund të mos keni gjë në dorë për të parandaluar humbjen e një shtatzënie, mund të bëni shumë gjëra...

Vaji i VETËM që bën mrekullira për flokët tuaj; Do të zgjaten të fortë...

Vaj i kastorit është një vaj jashtëzakonisht i dobishëm që mund të trajtojë një numër të madh të kushteve shëndetësore dhe sëmundjeve. Vajii kastorit është...

Kanceri i qafës së mitrës; 7 simptomat që nuk duhet të injoroni kurrë

Kanceri i qafës së mitrës është një nga llojet më vdekjeprurëse të kancerit tek femrat, por mund të trajtohet shumë lehtë nëse zbulohet herët....

5 hapat si të shpëtoni një fëmijë nëse po mbytet

A e dini se një fëmijë vdes çdo pesë ditë nga mbytja me ushqim dhe më shumë se 80% e prindërve nuk kanë absolutisht...

Seriozisht, sa herë në muaj bëjnë seks çiftet? Keni JU një jetë të ‘dështuar’...

Pse nga bisedat që bëjmë në rrethet e ngushta shoqërore më duket sikur unë kam jetën më të varfër seksuale? Kjo mund të jetë...

Nga grupi i gjakut tek ngjyra e veshjeje, zbuloni 5 arsyet pse mushkonjat ju...

E keni pyetur ndonjëherë veten se përse mushkonjat duket sikur e kanë vetëm me ju dhe nuk pickojnë njerëzit që gjenden rreth e rrotull?...
WhatsApp chat