Cristiano Ronaldo nis “reality show”-n e tij

Ylli i futbollit, Cristiano Ronaldo, pas humbjes që pësoi këtë Botëror, nuk do të ndalet. Sipas mediave futbollisti do të bëjë ndryshime thelbësore në...

FIFA merr vendimin për Xhakën dhe Shaqirin: A do të pezullohen nga Botërori?

FIFA ka vendosur përfundimisht për fatin e dy futbollistëve shqiptarë në Kampionatin Botëror të Futbollit. Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka nuk do të pezullohen për...

10 futbollistët më seksi!

Nuk është sekret se futbolli është sporti më i ndjekur dhe i pëlqyer nga pjesamë e madhe e njerëzve.   Futbollistët janë gjithmonë në qendër të vëmendjes në çdo ndeshje dhe për këtëarsye ata duhet që të duken gjithnjë mirë. Futbollistë si Cristiano Ronaldo e pranojnë se bëjnë stërvitje cdo ditë që të mbajnë trupin në formë. Në këtë valë emocionesh e ethesh të Kampionatit Botëror 2018 ne po ju prezantojmë 10 futbollistët më seksi të botës. 10. Asmir Begovic (Chelsea FC, Bosnia and Herzegovina) Begovic është vetëm 28 vjec dhe është lojtari i preferuar nga vajzat të cilatpreferojnë që ta shohin në cdo ndeshje. Ai modelon për reklamimin e dorashkave me të cilat luan si dhe mund të flasë katër gjuhë, atë boshnjake, frëngjisht, anglisht, gjermanisht.  9. Gerard...

Futbollisti i famshëm mohon origjinën shqiptare: “Kam lindur në Belgjikë dhe jam belg”

Adnan Januzaj, ish-futbollisti i Machester United është njohur në media si shqiptar nga Kosova, por duket se ai nuk mendon të njëjtën gjë dhe...

Formacionet zyrtare: Belgjikë – Panama

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Belgjikë – Panama. Me fillim nga ora 17:00, Belgjika dhe Panama do të masin forcat në ndeshjen e parë...

Futbolli i Kosovës në zi, vdes Fadil Vokrri

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri ka vdekur. Legjenda e futbollit kosovar ishte dërguar sot me urgjencë në spital pas një...

Nuk është një shaka, Balotelli kapiten i Italisë

Mund të duket paradoksale për mënyrën sesi kanë rrjedhur ngjarjet, por nëse zbatohen me përpikëri rregullat, atëherë Mario Balotelli do të jetë kapiteni i...

Drejt finales Real Madrid – Liverpool: Nëntë futbollistët që kanë luajtur me të dy...

Kanë mbetur edhe dy ditë që të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit. Të dy klubet kanë treguar...

Tifozët i vënë flakën stadiumit, skuadra ra në kategorinë e dytë – FOTO

Pas disa vitesh radhazi “përpëlitjeje”, Hamburgu i këtij sezoni ishte një dështim total duke zyrtarizuar rënien në kategorinë e dytë të futbollit gjerman. Kjo situatë...

Salah tregon ushqimin që e konsumon, të gjithë befasohen

“Ushqimi është pjesë e rëndësishme në futboll. Nutricionisti im thotë se nuk kam dhjamë fare, kështu që mund të ha çfarë të dua", deklaroi...
WhatsApp chat