Rigjetën vajzën pas 17 vitesh prej një rastësie të padëgjuar më parë!

Morne dhe Celeste Nurse arritën që të rigjejnë vajzën e tyre pas 17 vitesh. Gjithçka nisi vetëm 3 ditë pas lindjes së vogëlushes. Ajo u...

H.P./ Sa e vështirë të gjesh një punë me dinjitet!

  Miqtë e mi, lexues të gazetës “Paloma”, po vazhdoj të shkruaj për historinë tjetër të punësimit në kopshte. Po atë ditë që u largova nga...

Binjaket e bashkuara do i nënshtrohen operacionit për tu ndarë

Binjaket e bashkuara Rabeya dhe Rokayah kanë mbërritur në Hungari për t'ju nënshtruar operacionit të ndarjes. Dy vjeçaret lindën në një klinikë në Pabna, Bangladesh,...

H.P./ Një gabim, një dashuri, një jetë! 

Në moshën 20vjeçe u njoha me njeriun e gabuar me të cilin humba virgjërinë dhe mora një barrë që nuk do të më linte...

Dëshira e saj e fundit në shtratin e vdekjes është gjesti më i bukur...

Tammy Waddell ishte një mësuese që kishte ushtruar profesionin e saj për 25 vjet në Forsyth, Georgia. Gjatë gjithë kohës, ajo kishte qënë një...

Letra emocionuese e nënës për vajzën e porsalindur që donte ta abortonte!

Një nënë adoleshente ka shkruar një letër për vazjën e vogël, të cilën në fillim donte ta abortonte. Nëna e re u shpreh se ndjehej...

H.P./ Kam dashur dikur dikë, por sot dua akoma më shumë tim shoq

Kalova shumë vështirësi, por sot jam e lumtur… Po, unë kam dashur dikë para tim shoqi. Tani jam e martuar dhe kam familje me...

Histori Personale/ Për pak i rashë fatit me shkelm…

Jam fejuar me mblesëri në 2004-n, kur isha 16 vjeçe. Ai jetonte në Gjermani dhe nuk pranoi që të jetonte me mua në Shqipëri....

Vogëlushja që lindi me flokë të zinj dhe balluke të bardhë

Një bebushe e lindur para pak ditësh, është në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale për një arsye shumë të veçantë: Ajo ka lindur me...

Dashuri me Google Translate… E kishit dëgjuar ndonjëherë?

Dy të rinj përfunduan të lidhur midis tyre, pavarësisht se nuk e kuptonin gjuhën e njëri-tjetrit, por përdorën "google translate" në internet. Chloe Smith, 23...
WhatsApp chat