Absurditet: Japonezi tregon pse nuk flet me gruan që prej 23 vjetësh

18 vjeçari Yoshiki u paraqit në një emision televiziv, pasi ai nuk e kishte dëgjuar kurrë mamanë me babain e tij të flisnin me...

8 histori të jashtëzakonshme që provojnë se jeta është si një bumerang. Lexoni më...

Shumë njerëz kanë një tendencë të vazhdueshme për tu ankuar mbi padrejtësitë në jetë. Së pari, nëse filloni të të krahasoheni me të tjetër, koshienca...

Histori personale/ Të uroj lumturi në krahët e burrit tënd

Përshëndetje të dashur lexues të gazetës “Paloma”! Unë jam X. nga Rrajca, Përrenjas. Historia ime fillon para 3 vjet e gjysmë, një ditë të...

H.P./ Burrë më gomar se ky i imi nuk kisha parë

I kam thënë burrit që s'e dua, por ai s'do të ndahet Kisha parë a s'kisha parë, po burrë më gomar se ky i imi nuk...

H.P./ Mos t’i vlerësojmë të tjerët më shumë se veten

  Përshëndetje të dashur lexues të gazetës “Paloma”! Unë nuk jam emigrant, por kam qenë për 6 vjet dhe pa dokumente. Di të them me...

Histori personale/ Shpirti im, kur do të gjesh pak kohë për mua?

Më pëlqen natyra kur bie shi dhe sot po bie shi. Po sa mirë që nuk i ngjan dhimbjes që kam në shpirt, se...

Të dua shumë!

Të kam thënë që të dua shumë, të kam shpirt, zemër, jetë? Ti je gjithçka për mua. Ti je ai që i jep kuptim...

“Nuk u ndikova nga paragjykimet, mora burrin që doja…”

Valentina dhe Mahmuti janë rasti tipik i dashurisë së vërtetë dhe të pakushtëzuar. Ata janë njohur sëbashku krejt rastësisht 4 vite më parë dhe mesa...

Histori personale/ Rrobaqepësitë, këto vrasëse shpirtrash!

Gjithmonë i kam urryer rrobaqepësitë, kjo ndoshta për opinionin e keq që ekziston për to. Por tani u bëra padashur, për shkak të rrethanave...

HP: Dashuri e pamundur tani që është martuar?

Janë disa gjëra që nuk ndryshojnë asnjëherë, pavarësisht se gjithçka tjetër mund të ndryshojë. Ajo që për mua nuk ka ndryshuar, pavarësisht se kanë...
WhatsApp chat