UA-127740715-1

Një thesar për Tiranën: Kush është shefi italian me famë botërore që do të...

Kuzhina e tij është një shëtitje e gjatë ndërkombëtare, që ndalesën e radhës, për fatin tonë, e ka pikërisht në Tiranë. Një sfidë me...

Publikohet raporti: Ja ku jetojnë burrat dhe gratë më dembele të Shqipërisë

Së fundmi INSTAT ka publikuar një raport ku tregohet qartë se ku jetojnë burrat dhe gratë më dembele të Shqipërisë. Sipas raportit në fjalë burrat...

Treni përplas një nxënës në Durrës, dërgohet menjëherë në spital

Një i ri ka mbetur i plagosur pak momente më parë në Durrës, pasi mësohet se është përplasur nga një tren pranë stacionit hekurudhor. “Newsbomb”...

Historike! Ky është shteti i parë në Azi që legalizoi martesat e së njëjtës...

Sot në Ditën Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Tajvani është bërë i pari shtet në Azi që ka legalizuar martestat e së njëjtës gjini. Lajmi vjen pas një...

“Ma plasët zemrën”, e mbijetuara e dhunës seksuale flet pas publikimit të fotos në...

E mbijetuara e dhunës seksuale, Vasfije Krasniqi Goodman ka reaguar pas publikimit të fotografisë një ditë më parë nga deputetja Flora Brovina, në Kuvendin...

Ngacmonte seksualisht femra në urban/ Përfundon në pranga 52-vjeçari shqiptar

Një 52-vjeçar shqiptar ka përfunduar në pranga për shkak se ngacmonte shumë vajza të reja që udhëtonin me urban në linjat Giulianova Teramos dhe...

Qytetet shqiptare me të ardhurat më të larta: Ja cili renditet në vend të...

Tirana, kryeqyteti ku jeton një e treta e popullsisë dhe ushtrojnë aktivitet rreth 40% e bizneseve është dhe qyteti që ka të ardhurat më...

Edhe autostrada Tiranë-Durrës me pagesë, por sa pritet të paguajmë?

Brenda vjeshtës së këtij viti autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë po planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën,...

Shteti holandez zbulon mijëra emigrantë ilegalë shqiptarë në mënyrën më të padëgjuar!

Në Holandë jetojnë 1084 shqiptarë të ligjshëm, e megjithatë çuditërisht, sajtet shqiptare klikohen në Holandë nga 35 mijë njerëz. Sigurisht që kjo nuk do të...

Tirana 8 orë pa energji elektrike të premten: Ja zonat që do të preken

Disa zona të kryeqytetit do të kenë mungesë të energjisë elektrike për rreth 8 orë ditën e premte. Kompania OSHEE bën me dije se stakimi...
WhatsApp chat
UA-127740715-1